Decydując się na budowę domu lub samodzielne wykończenie mieszkania w stanie surowym prędzej czy później stanie przed nami zadanie wykonania tynków na ścianach i wylewek na podłodze naszego wymarzonego lokum. Praca ta wymaga dużej wiedzy i równie wielkich umiejętności. Dawniej tynkowanie wszystkich pomieszczeń wiązało się najczęściej z koniecznością ręcznego wykonywania tynków.


Obecnie rozwiązaniem są błyskawicznie nakładane tynki maszynowe. Różnią się one od ręcznych przede wszystkim sposobem nakładania na ścianę. Tynki maszynowe nakłada się na uprzednio przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Jest to o wiele szybsza i wydajniejsza metoda, można w ten sposób pokryć nawet ponad 100 metrów kwadratowych dziennie, jest więc niezwykle ekonomiczna jeśli trzeba pokryć tynkiem duże powierzchnie.building-construction-building-site-constructing-large
Podobnie jak tynki, także wylewki na podłodze wykonywano dotychczas żmudną i pracochłonną metodą ręczną, Obecnie wiele firm oferuje nową metodę wykonywania tej pracy, jaką są wylewki maszynowe.
Podobnie jak tynki maszynowe (litbud.pl/tynki_maszynowe.html), także wylewki maszynowe wymagają użycia specjalnego agregatu, urządzenia nazywanego mixokretem maszynowym. Do tej wyspecjalizowanej maszyny, w odpowiednich, odmierzonych proporcjach są podawane piasek, cement i woda. Składniki te są następnie mieszane i wężem podawane bezpośrednio na powierzchnię na której mają być wykonane wylewki maszynowe.
Te dwie nowoczesne metody skutecznie przyspieszą pracę na d naszym domem czy mieszkaniem. Tradycyjne metody powoli odchodzą do lamusa, a coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które sprawią że tynki maszynowe i wylewki maszynowe będą zrobione szybko i profesjonalnie, bez zbędnych poprawek, które wydłużając zarówno czas i zwiększają koszty budowy, czego z pewnością chcemy uniknąć.