Szklane panele ścienne to obecnie jeden z najmodniejszych sposobów aranżacji wnętrz. Wiele osób stosuje je zamiast klasycznych kuchennych płytek ceramicznych. Ich największym atutem jest fakt, iż można zaprojektować na nich dosłownie wszystko co przypadnie nam do gustu.

panele szklane

Panele szklane są nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale również stanowią doskonały element dekoracyjny całego pomieszczenia. Mogą przedstawiać zarówno obraz jak i konkretne zdjęcie, wszystko zależy od naszego pomysłu na design. Grafika może przybierać dowolne wzory i motywy, przez co świetnie sprawdza się w każdej aranżacji. Przykładowo, przedstawiające naturę, idealnie prezentują się w zestawieniu z drewnianymi meblami.

Szkło jest bardzo łatwym w utrzymaniu czystości materiałem. Wszystkie zabrudzenia można bardzo łatwo zmyć, bez potrzeby stosowania różnego rodzaju detergentów. Wszelkie tłuste plamy czy wżerający się brud, nie stanowią już żadnego problemu. Kolejnym plusem szklanych paneli jest również brak fug, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych płytek. Fugi są bowiem najtrudniejszym do czyszczenia elementem. Bardzo często tworzy się na nich grzyb, przez co trudno jest je tak naprawdę do końca wyczyścić.

Lepszej jakości szkło jest również odporne na wszelkie zarysowania oraz działanie zmiennych temperatur. Zatem bez przeszkód można montować je przy kuchence elektrycznej bądź gazowej. Panele ścienne w kuchni cechuje także stuprocentowa odporność na wilgoć, a co za tym idzie, doskonale sprawdzają się w okolicach blatu kuchennego i zlewozmywaka.

Tags: