Trudności w znalezieniu pracy na rodzimym rynku sprawiają, że Polacy od wielu lat emigrują do innych krajów w poszukiwaniu lepszego życia. Część osób wyjeżdża samotnie zostawiając rodziny w kraju, inni po urządzeniu się ściągają bliskich do siebie. Niestety jak to bywa w życiu nie zawsze wszystko toczy się zgodnie z planami, marzeniami i oczekiwaniami. Jak wszędzie, także i poza granicami naszego kraju zdarzają się choroby i śmiertelne wypadki.
Niestety, nieoczekiwana śmierć osoby przebywającej na emigracji rodzi wiele problemów. Na ogół rodzina zmarłego chce by był on pochowany w Polsce. Dlatego też konieczny staje się przewóz zwłok z zagranicy. Przedsięwzięcie to nie należy do najłatwiejszych. Wymagane jest spełnienie szeregu międzynarodowych procedur i zapewnienie odpowiedniego środka transportu. W związku z tym warto sprowadzanie zwłok powierzyć zakładowi pogrzebowemu, który posiada doświadczenie przy tego typu operacjach. Przy kompleksowym podejściu pracownicy zakładu pogrzebowego pomagają pogrążonej w żałobie rodzinie pozałatwiać wszelkie formalności, aby transport zwłok z zagranicy bliskiego był dla niej jak najmniej stresujący i uciążliwy.
W przypadku osób wyjeżdżających turystycznie poza granice Polski warto zastanowić się na wykupieniem polisy ubezpieczeniowej. Dobra polisa podróżna nie tylko pokrywa koszty leczenia w przypadku zachorowania, lecz również koszty transportu ciała zmarłego. Warto o tym pomyśleć, ponieważ sprowadzenie zwłok zmarłego za granicą nie jest tanie.

Reklama: www.epitafium-przewozy.pl

Tags: