Polska kuchnia słynie ze znakomitych wypieków ciast, ciasteczek, pierniczków, bab wielkanocnych i wielu innych słodkości. Przepisy na ciasta bardzo często wędrują z pokolenia na pokolenie, niejednokrotnie zawierają sekretny składnik, który czyni dany delikates wyjątkowym. Wszyscy nasi rodacy, zarówno ci, którzy przebywają na terenie naszego kraju jak i poza jego granicami uwielbiają desery.

babeczki z powidłamiJednak polska kuchnia to nie tylko desery i ciasta. Wiele przepisów regionalnych znajdziesz na blogu Polskie-Potrawy.pl.

Święta Wielkanocne bez baby lub Wigilia bez makowca nie miałby racji bytu. Babcine przepisy często są modyfikowane przez młode panie domu, które dbają o linię. Istnieje ogromny wybór ciast, które są niskokaloryczne i przy tym przepyszne. Przepisy na ciasta bezglutenowe, desery bez laktozy, ciasta z warzyw, teraz to króluje na pierwszych miejscach wyszukiwanych fraz w Internecie. Każdy z nas chciałby jeść słodkości bez konsekwencji, ale każdy z nas wie, ile wysiłku kosztuje spalenie kalorii po takiej uczcie. Dla mniej uzdolnionych kulinarnie lub po prostu bardziej zapracowanych kobiet z szerokim wachlarzem asortymentu przychodzą ciastkarnie i cukiernie, które znajdują się na każdym rogu i kuszą swym cudownym, słodkim aromatem.

W książkach kulinarnych jak i w sieci znajdziemy również mnóstwo przepisów na ciasta bez pieczenia, które są mniej czasochłonne niż przygotowanie na przykład tradycyjnego biszkoptu z truskawkami. Desery na zimno nie odstają w smaku od tradycyjnych wypieków, a mogą stanowić ciekawą alternatywę, szczególnie w upalne dni gdy już przejemy się orzeźwiającymi lodami na patyku.

Tags: