medyczna marihuanaKonopie to rośliny wykorzystywane obecnie do produkcji wielu rodzajów naturalnych kosmetyków. Kosmetyki konopne to m.in. oleje, kremy czy maści, których używać można chociażby na problemy ze stawami, w celu nawilżenia skóry czy po to, aby walczyć ze zmianami chorobowymi na ciele. Szczególnie popularny jest krem z konopi, który może być pomocny dla osób z łuszczycą czy egzemą. Coraz więcej polskich sklepów, handlujących naturalnymi kosmetykami, decyduje się na sprzedaż tych, które zrobione są przy użyciu konopi.

Warto dodać, że olej konopny jest dużo zdrowszy i bardziej naturalny niż występujący w większości kosmetyków mineralny ropopochodny. To dlatego cieszą się coraz większym uznaniem. W wielu krajach coraz większą popularnością cieszy się również medyczna marihuana, która stosowana jest do walki z najbardziej różnorodnymi chorobami – od nowotworów przez choroby oczu po bezsenność. Oprócz tego, że można ją tam palić, można ją też przyjmować w postaci oleju, wypić zrobioną z niej herbatę lub też połknąć zawierające ją ampułki, przypominające te, w postaci których ludzie zażywają witaminy.

Niektórzy korzystają też z maści zrobionych z medycznej marihuany. Innym produktem wytwarzanym z konopi jest herbata, będąca skutecznym skutkiem na zwalczenie takich problemów jak migrena oraz bezsenność. Zawarty w niej składnik CBD bywa wykorzystywany do zwalczania epilepsji. Wszystkie te, wymienione powyżej produkty są dowodem na to, że konopie stają się coraz bardziej popularne i wzbudzają zainteresowanie ludzi interesujących się naturalną medycyną.

Tags: