Prześcieradło z falbaną jest dostępne przeważnie w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych jest bardzo szeroki wybór. Zazwyczaj można do prześcieradła z falbaną kupić w zestawie dodatkowe artykuły w obniżonych cenach,w zestawie.

Falbanka maskująca do łóżeczka

Ludzie chętnie wybierają je dla swoich pociech,ze względu na korzyści płynące z użytkowania,ale również dlatego, że efekt wizualny jest naprawdę ładny. Przede wszystkim zasłania szufladę, która montowana jest już praktycznie w każdym łóżeczku, nie zawsze chcemy aby wszyscy widzieli co w niej mamy. Szuflada jest nie widoczna spod falbanki przez co łóżeczko wygląda bardziej elegancko. Dla mnie równocześnie dodatkowym atutem jest mniej interesująca dla dziecka wspomniana szuflada,którą falbana zasłania, a w której przeważnie trzymamy kosmetyki i inne akcesoria dla dzieci,dlatego zazwyczaj dzieci otwierają szufladę w poszukiwaniu jakichś nie do końca bezpiecznych dla niego rzeczy. Dzięki falbanie dziecko nie interesuje się tak bardzo otwieraniem szuflady.

Falbanki są dostępne w różnych wariantach, od koloru i rozmiaru do rodzaju tkaniny i ilości osłanianych boków łóżeczka. Wystarczy, że wystającą falbankę schowamy pod materac – zaleta dla ludzi ceniących sobie minimalizm i porządek w domu. Prześcieradło z falbanką do łóżeczka wkłada się pod materac, dzięki czemu jest widoczna tylko wspomniana falbanka. Moim zdaniem falbanka maskująca do łóżeczka spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów rodziców,którzy chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Falbankę można wykorzystać zarówno dla niemowlaków jak i dla starszych dzieci.  Koszt takiego prześcieradełka waha się w granicach już od 30 złotych do 100 złotych.