Odpowiednia dbałość o higienę i pielęgnację zębów w znaczący sposób wpływa na nasz wygląd i ogólne samopoczucie. Samo regularne mycie czy wizyty często są niewystarczające abyśmy byli w pełni zadowoleni ze stanu naszych zębów, wygląd ich jest daleki od ideału, występują na nich przebarwienia lub po prostu mają brzydki kształt.

wybielanie zębówRozwiązaniem w tym przypadku może być stomatologia estetyczna. W gabinetach lekarzy tej specjalności skutecznie zajmują się zarówno poprawą kształtu naszego uzębienia, odpowiednią korekcją zgryzu czy najbardziej popularnym zabiegiem, jakim zajmuje się stomatologia estetyczna, jakim jest wybielanie zębów.

Pijemy dużo kawy, palimy papierosy, często też zaniedbujemy codzienne mycie i płukanie zębów, co niekorzystnie wpływa na ich kolor. Powoduje to duży dyskomfort i stres. Nie chcemy się uśmiechać, za wszelką cenę usiłując ukryć niekorzystny stan uzębienia.

Wybielanie zębów, czyli ich rozjaśnianie to jeden z zabiegów, którymi zajmuje się stomatologia estetyczna. Jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Podczas wizyty w gabinecie, stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, w kilku kolejnych warstwach, które są utrwalane za pomocą lasera lub lampy naświetlającej. Efekt takiego zabiegu pozwala rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów.

Stomatologia estetyczna i jej sztandarowy zabieg jakim jest wybielanie zębów, to doskonałe rozwiązanie problemów wielu z nas. Jeśli skorzystamy z takiego zabiegu, będziemy mogli długo cieszyć się promiennym uśmiechem.

Tags: