Odpowiednia dbałość o higienę i pielęgnację zębów w znaczący sposób wpływa na nasz wygląd i ogólne samopoczucie. Samo regularne mycie czy wizyty często są niewystarczające abyśmy byli w pełni zadowoleni ze stanu naszych zębów, wygląd ich jest daleki od ideału, występują na nich przebarwienia lub po prostu mają brzydki kształt.

wybielanie zębówRozwiązaniem w tym przypadku może być stomatologia estetyczna. W gabinetach lekarzy tej specjalności skutecznie zajmują się zarówno poprawą kształtu naszego uzębienia, odpowiednią korekcją zgryzu czy najbardziej popularnym zabiegiem, jakim zajmuje się stomatologia estetyczna, jakim jest .

Pijemy dużo kawy, palimy papierosy, często też zaniedbujemy codzienne mycie i płukanie zębów, co niekorzystnie wpływa na ich kolor. Powoduje to duży dyskomfort i stres. Nie chcemy się uśmiechać, za wszelką cenę usiłując ukryć niekorzystny stan uzębienia.

Wybielanie zębów, czyli ich rozjaśnianie to jeden z zabiegów, którymi zajmuje się stomatologia estetyczna. Jest to zabieg nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Podczas wizyty w gabinecie, stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, w kilku kolejnych warstwach, które są utrwalane za pomocą lasera lub lampy naświetlającej. Efekt takiego zabiegu pozwala rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów.

Stomatologia estetyczna i jej sztandarowy zabieg jakim jest wybielanie zębów, to doskonałe rozwiązanie problemów wielu z nas. Jeśli skorzystamy z takiego zabiegu, będziemy mogli długo cieszyć się promiennym uśmiechem.

Tags: