profile led kuchniaDla perfekcyjnej pani domu, kuchnia to miejsce święte, w którym wszystko musi być idealne. Układ szafek, sprzętów i powierzchni roboczej musi być praktyczny i wygodny do pracy. Jak ulepszyć to miejsce? Przede wszystkim, najważniejszym aspektem kuchni jest jej organizacja. Szafki muszą być w taki ułożeniu, aby wszystko miało w nich swoje miejsce i aby sięgać po niezbędne przedmioty intuicyjnie.

Nie można w szafce z garnkami zrobić pięciu pięter, bo osoba, która gotuje na co dzień zwariuje w ich ciągłym przekładaniu. Wszelkie artykuły spożywcze również powinny być posegregowane i odpowiednio umiejscowione, aby w razie jakiejś usterki nie zostały np. zalane przez cieknący zlew. Gdy dojdziemy do perfekcji w naszych szafkach, warto rozplanować przestrzeń nablatową. Zagracenie blatu wszelkiego rodzaju pojemnikami, przyprawnikami, małym sprzętem AGD, może zabrać nam powierzchnię do przygotowywania posiłków. Zróbmy to z głową i na zewnątrz zostawmy tylko to, co najpotrzebniejsze.

Ważnym elementem wymarzonej kuchni jest również oświetlenie. Oprócz lampy sufitowej, która jest standardowym wyposażeniem każdego pomieszczenia, warto zamocować pod górnymi szafkami listwy kryjące, a za nimi profile LED, daje nam to bezpośredni strumień światła na powierzchnię roboczą blatu, a jego źródło znajduje się poniżej poziomu naszych oczu, co daje niezwykły komfort pracy. Światło LED, montowane w miejscach przeznaczonych do pracy, powinno mieć chłodną barwę, jest to dodatkowe światło, które usprawnia naszą codzienną robotę.

Elementy oświetlenia ledowego, oprócz funkcji praktycznej pełnią funkcję dekoracyjną. Odpowiednie dopasowanie i ukrycie malutkich diod nie jest trudne, a pozwala cieszyć się pięknym widokiem i dodatkowo ułatwia nam życie.

Tags: