Niestety mało jest osób, które byłyby całkowicie zdrowe. Choć wiemy, że musimy dbać o zdrowie i tak naprawdę jest ono najważniejsze, to czasami niektórych chorób na przykład genetycznych nie da się uniknąć. Wtedy pozostaje jedynie ich leczenie.

Jedną z bardzo poważnych chorób jest padaczka, a w szczególności padaczka lekooporna. Objawy kliniczne tej choroby to tak zwane napady padaczkowe. Padaczka polega na tym, że napadowo występują zaburzenia bioenergetyczne odnoszące się do części lub wszystkich neuronów kory mózgowej.

Napady padaczkowe dzielą się na kilka rodzajów. Występują napady częściowe, które wywodzą się z określonej grupy neuronów. Napady częściowe wtórne to napady związane z rozprzestrzenianiem się na inne rejony kory mózgowej. Napady pierwotne uogólnione dotyczą wszystkich neuronów kory mózgowej.

RSHO

Padaczka jest jedną z najczęściej występujących chorób neurologicznych. W Polsce z tą chorobą na co dzień zmaga się co najmniej 350 000 osób. W Europie ta liczba sięga prawie 4 milionów. To przerażające statystyki.

to człowiek, który olejem z konopi leczy raka. Poza tym, odkrył, że płynny ekstrakt z marihuany pozwala ograniczyć ilość napadów padaczkowych przy padaczce lekoopornej. RSHO to inaczej olej konopny, W Polsce jego używanie niestety jest nielegalne. Olej z marihuany również zmniejsza spastyczność mięśni, co jest ważne przy padaczce.

Przy leczeniu padaczki czasami na stan pacjenta korzystnie wpływa głębokie stymulowanie mózgu. Zdrowie jest najważniejsze i należy próbować wszystkich metod.

Tags: