Kiedy rodzi się małe dziecko, rodzice często zastanawiają się w jaki sposób spełnić jego potrzeby. Jeśli jest to ich pierwsze dziecko mogą nie wiedzieć jak postępować.

W niektórych sytuacjach trudności może nastręczać karmienie i kąpanie. Kiedy jednak maluch jest karmiony piersią zwykle z czasem wszystko się unormuje. Zaczyna ono regularnie jeść i wszystko jest dobrze. Trzeba jednak przyznać, że pierwsze 3 miesiące życia dziecka mogą być trudne.

Nawet pierwsze pół roku może być czasem obfitującym w stresy i niepokoje oraz brak snu. Warto zastanowić się, co zrobić aby wprowadzić do życia naszego dziecka dużo rutyny i spokoju. Wielu rodziców przekonało się, że dobrze wpływa na nie chodzenie o określonych porach spać. Dzieci, które śpią same we własnym łóżeczku mogą mieć ochraniacz do łóżeczka z poduszek , który będzie im ułatwiał spokojny sen. Wtedy, nawet jeśli będą dość intensywnie ruszać się, to nie będą obijać swojego ciała o drewniane szczebelki. To bardzo praktyczna rzecz, która może pomóc maluchowi spokojnie spać, a przecież wszyscy wiemy, że sen jest bardzo ważną jego potrzebą, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na jego rozwój.

Dobrze jest pamiętać o tym, aby dziecko było karmione jak najdłużej piersią. Dzięki temu będzie się dobrze rozwijało i unikamy wtedy przekarmienia czy kolek lub innych dolegliwości. Lekarze są zgodni co do tego, że pokarm matki jest najlepszym jaki istnieje. Wybierając ochraniacz do łóżeczka dziecięcego, warto kierować się jego jakością, żeby służył jak najdłużej.