Niezastąpiony we wszystkich miejscach, w których występują wysokie temperatury. Wiążący hydraulicznie produkt idealnie sprawdzi się przy kładzeniu elementów budowlanych takich jak na przykład kafelki lub płyty ozdobne na kominkach. Niezawodny przy budowie pieców chlebowych, czy wracających do łask pieców kaflowych. Mowa oczywiście o kleju ognioodpornym.

Idealny to produkt do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Nie jest mu straszna nie tylko wysoka temperatura, ale także mrozy i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Najwyższej jakości składniki wykorzystane przy procesie produkcji zapewniają produkt idealny. sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zwykły klej nie ma szansy nawet się sprawdzić.

Perfekcyjny do wykorzystania przy budowie zewnętrznego grilla ogrodowego. Sprawi, że grill wybudowany (zarówno przez fachowca jak i amatora) będzie cieszył oko i podniebienie przed długie, długie lata nie tylko swojego właściciela, ale także wszystkich gości zgromadzonych przy każdej okoliczności.

Solidnie wykonany produkt taki jak, klej ognioodporny sprawia, że wszelkie prace remontowo – budowlane stają się czystą przyjemnością. Praca na najwyższej jakości kleju nie sprawia trudności i nie wzbudza frustracji.

Do wyboru jest wiele rodzajów klejów ognioodpornych. Decydując się na produkt o wydłużonym czasie wiązania zyskujemy pewność, że dopasowanie elementów będzie przyjemne, łatwe i dokładne. Nie zostawia miejsca na błędy, zawsze można bez problemu nanieść poprawkę.

Należy zwrócić uwagę, aby powierzchnia, która ma być pokryta klejem była czysta, gładka (pozbawiona pozostałości innych materiałów) i niezakurzona.

Klej ognioodporny ma doskonałą przyczepność do metali, cementu, cegieł ogniotrwałych, materiałów na bazie włókna szklanego, skał i ceramiki. Świetnie sprawdzi się przy doczepianiu elementów dekoracyjnych np. na kominkach. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Nie wydziela szkodliwych dla zdrowia substancji kiedy jest nagrzany (np. w przypadku kominka w domu lub pieca), jest bezpieczny, można go stosować również jeśli w domu są dzieci i zwierzęta.