Gdy ktoś chce wziąć kredyt, nieważne czy chodzi o kredyt gotówkowy czy hipoteczny, staje w obliczu bardzo szerokiego wyboru i zróżnicowanych ofert kredytowych. Poświęcenie czasu na przyjrzeniu się im i przeanalizowaniu jaki będzie dla nas odpowiedni może pochłonąć naprawdę dużo czasu. Konsekwencje naszej decyzji będziemy odczuwali przez długie lata, a czy będą one dobre czy złe to zależy od nas samych.

Zaciągając kredyt gotówkowy na wyższą kwotę będzie on nas sporo kosztował, aczkolwiek w jednym banku będzie korzystniej, a w innym mniej. To zaś powoduje, że doradca finansowy, który siedzi w kredytach i jest na bieżąco z ofertami banków, ma do nich dostęp, zrobi za nas przegląd różnych kredytów, porówna je pod względem oprocentowania jak też ewentualnych dodatkowych kosztów i sprawi, że wybierzemy najkorzystniejszy, co nam samym mogłoby się nie udać, bo wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, dla niedoświadczonej osoby.

kredyt gotowkowy z pomoca doradcy finansowego

Ponadto doradca finansowy pomoże nam w przygotowaniu dokumentów oraz sporządzenia atrakcyjnego dla odbiorcy wniosku. Dlaczego sporządzone u boku doradcy wnioski są skuteczniejsze? Ponieważ zna od specyfikę danego banku, procedury tam panujące i wymagania dotyczące uruchomienia kredytu. Nadzoruje też etap analizy i przyznania kredytu. W późniejszym czasie doradca finansowy pełni też funkcję opiekuna klienta.

W przypadku doradcy finansowego bardzo ważny jest jego obiektywizm. Dlatego najlepiej jest udać się do doradcy niezależnego, który nie pracuje na zlecenie żadnego banku. Dlaczego? W swoim asortymencie wskaże nam dużą ilość banków do wyboru dzięki czemu – w celu znalezienia jak najodpowiedniejszej oferty – możemy złożyć wnioski jednocześnie do różnych banków. Gdybyśmy chcieli postąpić w taki sam sposób przy pomocy zależnych doradców musielibyśmy udać się do kilku różnych banków i na własną rękę rozpracowywać wszystkie koszty związane z zaciąganym kredytem w każdym banku.

Szukasz sprawdzonego niezależnego doradcy finansowego, który zna kredyty oferowane przez banki na wylot? Polecam Ci skorzystać z usług http://www.MonikaRytel.pl/ obsługującej od kilku lat klientów z miasta Białystok, którzy potrzebują pomocy przy doborze kredytu.

Tags: