Zrobić odpowiedni prezent dla najbliższych stanowi czasem nie lada wyzwanie. Problemem jest nie tylko to, że nie mamy informacji na temat naszego budżetu i tego, czy będzie nas stać na to, żeby akurat zafundować ten konkretny prezent naszemu przyjacielowi, czy osobie bliskiej, ale także, jakie są jego i jej preferencje dotyczące prezentu i czy faktycznie ich to zadowoli.

Warto także pomyśleć, jakim prezentem nas wcześniej obdarowała dana osoba, żebyśmy nie okazali się gorsi. To powinno być dla nas wystarczającą motywacją. Motywy na prezent są różne – często jest to awans w pracy, otrzymanie pracy, ukończenie studiów, obrona pracy dyplomowej, zdanie egzaminu maturalnego, ostatni dzień w szkole, urodziny, imieniny, dzień babci, dzień dziadka, dzień ojca, dzień matki, dzień dziecka, dzień nauczyciela chrzciny, pierwsza komunia święta, bierzmowanie, zaręczyny ślub, wesele, ale może to być także bez okazji, z okazji przeprowadzenia się do innego mieszkania, czy też chęci pogodzenia się z drugą osobą. W zależności od okazji prezenty bywają różne.

Najczęściej to ślub jest tą okazją, na którą trzeba wydać najwięcej prezentów. Są wśród nich i pieniądze, i alkohol, i małe upominki, i zdjęcia. Dla jednych wystarczą pudełeczka na cukierki , a najlepiej, jeśli cukierki będą w środku, inni nie pogardzą tortem ze swoim imieniem i odpowiednią ilością świeczek, a jeszcze innym wystarczy zwykła laurka oraz życzenia złożone przez telefon. Tak czy siak, fajnie jest mieć swoją fantazję i wykazać się kreatywnością.

Tags: