mieszkania w warszawieNowe mieszkania w Warszawie są marzeniem dla wielu Polaków. Życie w stolicy oferuje możliwości jakie nie ma żadne inne miasto. Warszawa przyciąga kuszącymi ofertami pracy o bardzo dobrych zarobkach. Umożliwia także dostęp do wielu rozrywek, atrakcji, muzeów i wydarzeń kulturalnych. Mówi się o tym, że Warszawa jest oknem na resztę świata.

Tutaj mamy dostęp do ważnych instytucji i ośrodków akademickich. Dlatego deweloperzy dbają o to, aby były dostępne w ciągłej sprzedaży mieszkania w różnych dzielnicach. W Warszawie możemy kupić nowe mieszkanie zarówno w samym centrum jak i w dzielnicach zielonych, spokojniejszych, takich jak Praga czy Białołęka. Dostępne są mieszkania zarówno budowane w stylu nowoczesnym jak i stare zabytkowe budynki. Średnia cena mieszkania w Warszawie przekracza 7 tysięcy netto za metr kwadratowy na rynku pierwotnym. Najdroższe mieszkania są na Śródmieściu. Tutaj cena za metr kwadratowy często przekracza 10 tysięcy złotych netto. Drugi w kolejności wysokich cen jest Żoliborz. W Warszawie jest bardzo duży popyt na mieszkania, co generuje tak wysokie ceny. Dodatkowo cenę podnoszą koszty wybudowania, atrakcyjność lokalizacji. Duża część nowych mieszkań jest już wykupiona na etapie budowy.

Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu mieszkaniami w stolicy. Bardzo szybko zostały także wykupione mieszkania biorące udział w programie Mieszkania dla Młodych. Takich mieszkań szacuje się, że nawet było stanowczo za mało dostępnych na rynku mieszkaniowym. Planowane inwestycje mieszkaniowe w 2018r w Warszawie będą ostatnimi, które obejmą dopłaty z MDM.

Tags: