Budowa domu jednorodzinnego pochłania ogromne pieniądze. Dlatego gdy dom znajduje się już w stanie surowym zamkniętym wielu inwestorów może odetchnąć pełną piersią. Na tym jednak budowy nie koniec. Ogromne środki finansowe może pochłonąć wykończenie wnętrz. Wykończenie wnętrz zwykle obejmuje nałożenie tynków. Najczęściej stosowane są tynki cementowo-wapienne.

Do wyboru mamy jednak tynki mineralne czy gipsowe. Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy jak również minusy. Tynki cementowo-wapienne przygotowuje się bezpośrednio na placu budowy. Składają się z cementu, piasku oraz wody. Można również w marketach budowlanych znaleźć gotowe mieszanki. O wiele jednak lepiej sprawdzają się tynki wykonywane bezpośrednio na placu budowy. Tynki w gotowych paczkach często wzbogacone są w dodatkowe minerały. Dzięki czemu można uzyskać materiał o nieco lepszych parametrach technicznych i nie tylko. Tynki cementowo-wapienne są dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy wyrównać wszelkie nierówności. Zaleca się stosowanie ich nawet w trzech warstwach. Tynki cementowo-wapienne można nakładać bezpośrednio na podłoże z pustaków, cegły czy czegokolwiek innego co tworzy ściany domu.

Ciekawym rozwiązaniem mogą tez okazać się tynki maszynowe. Zaleca się jednak ich stosowanie tylko wtedy gdy mamy do wyrównania całą dużą powierzchnię. W budownictwie jednorodzinnym występują najrzadziej. Gdy tynki zostaną już nałożone potrzeba odpowiedniej ilości czasu na ich wyschnięcie. W następnej kolejności można zabrać się za wykończenie podłóg. Gdy tynki już wyschną można zabrać się za malowanie. Warto postawić na takie farby, które są łatwe do utrzymania w czystości. Najlepszym wyborem będą farby lateksowe. Tynki i podłoga to spore wydatki. Lepiej o wiele wcześniej przewidzieć ten wydatek w naszym budżecie budowlanym.

Zobacz tez: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-System.pl

Tags: