linkiKażdy kto pisze teksty już od jakiegoś czasu, albo prowadzi własnego bloga, inną działalność internetową lub sklep internetowy, na pewno orientuje się co nieco w kwestii pozycjonowania stron i czym samo pozycjonowanie jest. Pozycjonowanie stron internetowych najczęściej nazywane jest mianem skrótu SEO.

Ogólnie rzecz biorąc, pozycjonowanie to przeróżne działania z zakresu informatyki, które mają sprawić, iż twoja strona internetowa stanie na szczycie wyszukiwań podawanych w google.  Jest to działanie bardzo często wykorzystywane przez zawodowych blogerów. Przecież każdy wie jak ważne są ilości wyświetleń i każdemu z całą pewnością bardzo na nich zależy. Bezsensowne jest prowadzenie strony internetowej, na którą zupełnie nikt nie zagląda. Każdy marzy o milionach wyświetleń i setkach komentarzy, które świadczą o tym, iż nasi czytelnicy naprawdę są zaangażowani w budowanie naszej wspólnej społeczności.

Pozycjonowanie poszerza nasze zasięgi dzięki czemu możemy trafić do całkowicie nowych odbiorców co daje nam szansę zaistnienia w nowych kręgach. Pozycjonowanie tworzy także specjalne katalogi stron, gdzie witryny posegregowane są według danych kategorii dzięki czemu z łatwością nowy czytelnik może odnaleźć to na czym mu najbardziej zależy.

Istnieją także katalogi firmowe, które w analogiczny sposób segregują konkretne firmy. Na podstawie na przykład działów, którymi się zajmują. Myślę, że taki sposób pozycjonowania ułatwia życie i potencjalnym klientom/czytelnikom i z całą pewnością wszystkim blogerom i właścicielom stron. Pozycjonowanie to świetna myśl.

Tags: