Planując wycieczkę z rodziną pod namiot, musimy dokładnie zaplanować, co weźmiemy ze sobą, a co jest dla nas zupełnie zbędne. Nie ma sensu zabierać ze sobą rzeczy niepotrzebnych i zrobić miejsce na to niezbędne. Przed wyjazdem dobrze sprawdźmy namiot i zobaczmy czy na pewno wszystko jest w komplecie, przykro byłoby, gdyby na przykład na miejscu okazało się, że brakuje nam tropiku czy śledzi.

Zadbajmy też o to, by nie spać na ziemi, więc zapakujmy materace bądź karimaty. Mimo iż na wypady pod namiot decydujemy się zazwyczaj latem, noce bywają chłodne, dlatego przyda nam się również porządny śpiwór. Wyposażenie namiotu to podstaw, ale równie ważne są także inne niezbędne rzeczy, jak na przykład apteczka czy spray na owady i komary. Zabierzmy ze sobą również zapałki i scyzoryk, który przyda się do wielu prac manualny.

Spakujmy również ciepłe ubrania, a także kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy. Warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie, ponieważ w nocy w lesie czy nad jeziorem nie mamy oświetlonego terenu i trudno byłoby nam poruszać się po ciemku. Obecnie nie musimy ograniczać się do tradycyjnej latarki czy lampionu. Producenci oferują nam znaczenie mocniejsze i lepsze źródła światła przenośnego. Jednym nich są przenośne halogeny Led. Przenośne mocne lampy, które rozświetlą nam noc i pozwolą zobaczyć ścieżkę czy poczytać na łonie natury nawet w nocy.

Halogen taki nie zajmie nam dużo miejsca, a naładowany będzie świecił przez wiele godzin i przyda się nie tylko na łonie natury, ale również po powrocie do domu.

Tags: