nawozy sklepW ciągu ostatnich kilku lat hydroponika stała się coraz bardziej popularnym sposobem uprawy roślin. Growboxy to specjalne namioty uprawowe, stworzone do uprawy roślin we wnętrzach pomieszczeń. Posiadający w swojej ofercie niejeden growbox sklep to na przykład flora-fauna.pl  Urządzenia te odpowiadają za dostarczenie światła, składników odżywczych, podłoża hodowlanego i wszystkiego, co potrzebne do uprawy roślin w zamkniętym środowisku. Zestawy do uprawy hydroponicznej są zwykle dostarczane w formie już zmontowanej, więc wszyscy ogrodnicy mogą z nich od razu korzystać.

Chociaż niektórzy potrafią budować systemy hydroponiczne od podstaw, fabrycznie produkowane growboxy nie wymagają samodzielnej konfiguracji i konserwacji. Główną różnicą jest jednak rodzaj systemu hydroponicznego. Istnieją dwa główne typy: aktywny i pasywny. Aktywne typy wykorzystują pompę do dostarczania składników odżywczych do roślin, podczas gdy typy pasywne zasilają rośliny za pośrednictwem pożywki. Oferujący dedykowane do uprawy w growboxie nawozy sklep to na przykład flora-fauna.pl.

Światło, woda i składniki odżywcze to trzy podstawowe elementy potrzebne do wzrostu. Optymalne dostarczanie składników odżywczych do roślin pozwala im rosnąć o 30 do 50 procent szybciej i mieć wyższe plony. W przypadku hydroponicznych namiotów uprawnych, składniki odżywcze dostarczane są w określonym czasie w roztworze wodnym. Regularnie przepływa on przez korzenie lub jest dostarczany przez okresowe zalewanie. Dodatkowy tlen w podłożach wzrostowych pomaga stymulować wzrost korzeni. Rośliny nie muszą szukać składników odżywczych, tak jak ma to miejsce w glebie.

Zobacz więcej: Flora&Fauna | Nawozy sklep

Tags: