Lakiery hybrydowe, które łączą w sobie cechy lakierów tradycyjnych oraz żelowych, stały się w ostatnich latach wyjątkowo popularne. Większość kobiet decyduje się na hybrydowe paznokcie ze względu na ich trwałość, piękno i blask. Poza tym takie rozwiązanie jest bardzo wygodne.

Lakiery hybrydowe – zalety

Wytrzymałość. Jedną z najważniejszych zalet lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Dobre lakiery mają odpowiednią intensywność i gwarantują trwałością, a także są łatwe w aplikacji. Mogą utrzymać się na paznokciach nawet do 3 tygodni bez ścierania się czy łuszczenia, co jest znacznie dłużej w porównaniu z tradycyjnymi lakierami do paznokci. Część pań nosi je nawet przez 4 tygodnie – często jedynym powodem wykonania nowego manicure jest po prostu odrost.

Blask. Lakiery hybrydowe charakteryzują się głębokim i trwałym połyskiem, który przetrwa znacznie dłużej niż w przypadku lakierów zwykłych. Ich blask dodaje im dużo uroku. Jeśli wolisz inny efekt, są także lakiery hybrydowe matowe. Warto też wsmarować w nie oliwkę pod koniec zabiegu, która nie tylko odżywki paznokcie, ale też zapewni im dodatkowy połysk.

Szybkie utwardzanie. Dzięki utwardzaniu w lampie LED lub UV, lakiery hybrydowe schną niemal natychmiast, eliminując ryzyko uszkodzenia świeżo pomalowanych paznokci.

Wzmocnienie paznokci. Lakiery hybrydowe tworzą na paznokciach twardą i odporną warstwę, która może działać jako bariera ochronna, zapobiegając łamaniu się i rozdwajaniu paznokci. Stosując je zgodnie z zaleceniami producenta – jak m.in. Semilac, Neess, Eveline czy Victoria Vynn – można zminimalizować ryzyko uszkodzeń płytki paznokcia, które mogą wystąpić przy używaniu niektórych innych produktów do paznokci.

Estetyka i piękny wygląd. Stylizacje paznokci wykonane lakierami hybrydowymi często charakteryzują się wysokim poziomem estetyki, co sprawia, że dłonie prezentują się bardziej profesjonalnie. Luksusowy manicure hybrydowy sprawia, że dłonie są wspaniałą wizytówką i zarazem elementem stylizacji.

Szeroki wybór kolorów i wzorów. Lakiery hybrydowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów i odcieni. Każdy producent – jak Semilac, NTN, Indigo czy Neonail – ma swoją paletę odcieni. Pozwala to na tworzenie różnorodnych stylizacji i zdobień w zależności od okazji. W każdym sezonie można znaleźć nowe barwy.

Warto jednak pamiętać, by przed aplikacją lakieru hybrydowego odpowiednio przygotować płytkę paznokcia oraz używać produktów wysokiej jakości. By utrzymać zdrowie paznokci, zaleca się regularne przerwy między kolejnymi aplikacjami lakieru hybrydowego. Pozwoli im to na regenerację.