Królowa kwiatów jest jedna – róża – to wszyscy wiemy. Gdy chcemy urządzić nasz ogród tak, aby cieszył oko, nie tylko nasze, warto to wszystko dobrze zaplanować. Co za dużo, to niezdrowo, ale czy faktycznie róż może być w naszym ogrodzie za dużo? No i podstawowe pytanie: jak wybrać właściwe sadzonki róż, by się nie rozczarować?

Najlepiej, jeśli będziemy korzystać ze sprawdzonych szkółek ogrodniczych, gdzie sadzonki róż – http://hyzowie.com/15-czym-jest-adr – posiadają certyfikat ADR, co sprawia, że wiemy iż mamy do czynienia z najlepszymi różami. Dzięki takiemu zabiegowi unikniemy rozczarowań. W miejscach sprawdzonych i polecanych przez ludzi w internecie, spotkać możemy pracowników, którzy z prawdziwą pasją będą nam opowiadać o wszystkich zagadnieniach z dziedziny roślin.

sadzonki róż z certyfikatem ADR - Szkółka Róż Hyżowie

Możemy wybrać coś blisko naszego domu, albo dalej, na przykład bardzo znana szkółka roślin rosen tantau. Gdy już się tam wybierzemy, warto, żebyśmy wiedzieli cokolwiek o kształcie naszego przyszłego ogrodu. Ostrzegam: przekraczając próg takiego miejsca można zwariować, naprawdę! Możemy też stracić fortunę, jeśli nie jesteśmy na nic konkretnego zdecydowani, więc aby tego uniknąć, przygotujmy się przed wyjazdem.

Doskonałym pomysłem będzie zasadzenie odmiany rosa rugosa. To przepiękna róża, tak zwana pomarszczona, której płatki charakteryzują się właśnie tym, że nie są gładkie. Warto przemyśleć też wcześniej dobór kolorów róż, które mają zdobić nasz ogród. Szczególnie, że nie tylko one będą się w nim znajdowały. Zaplanujmy dobrze kompozycję, którą chcemy stworzyć w naszym miejscu.

Tags: