Duże rasy psów wymagają odpowiednich akcesoriów, które będą zapewniały bezpieczeństwo podczas każdego spaceru. Smycz i obroża powinny być dopasowane do wagi i wielkości zwierzęcia. Są to jedne z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Ponadto ważne jest także zachowanie psa, podczas spaceru.

Obroża dla dużego psa – jaką wybrać?

Obroża powinna zapewniać zwierzęciu przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Tak dopasowana z pewnością będzie najlepszym wyborem. Warto zwrócić uwagę także na to, jak pies zachowuje się na spacerach. Inna obroża sprawdzi się dla spokojnego zwierzęcia, natomiast zupełnie inna dla energicznego psiaka. Czym powinna cechować się prawidłowo dobrana obroża? Przede wszystkim odpowiednim rozmiarem. Najlepsza smycz to taka, która posiada lekki luz, na wsunięcie jednego Twojego palca. Jeśli tak jest, znaczy to, że rozmiar obroży jest odpowiedni. Ponadto powinna ona być także wygodna w zakładaniu i nie być zbyt sztywna. Ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę podczas dobierania smyczy, jest także to, aby nie miała ostrych rogów, które mogą uszkodzić skórę psa. Jeśli jesteś właścicielem psa, który posiada długą sierść, zwróć uwagę na to, aby nie wplątywać się ona w zapięcie obroży.

Jaki rozmiar obroży dla dużego psa wybrać?

Obroże dla psa należy dopasować szczególnie do obwodu szyi. Najlepiej jednak sprawdzą się modele z możliwością regulacji. Pamiętaj, że obroża dla szczeniaka, będzie miała inny rozmiar niż ta dla dorosłego psa. Wybieraj obroże wysokiej jakości, by uniknąć dyskomfortu zwierzęcia. Takie produkty znajdziesz w sklepie Accdog. Ponadto przysmaki fitmin i milord to także część asortymentu sklepu.

Smycz dla dużego psa – jaką wybrać?

Podobnie jak w przypadku obroży, smycz powinna być wytrzymała i odpowiednio dopasowana do zwierzęcia. W ten sposób z pewnością będzie najlepiej spełniać swoje zadania i zapewniać bezpieczeństwo podczas każdego spaceru. Dla psów dużych ras doskonale sprawdzą się smycze skórzane, czy z mocnej taśmy. Co więcej, jeśli jesteś posiadaczem dwóch zwierzaków, doskonale sprawdzi się dwójnik. Jest to komfortowe rozwiązanie, zarówno dla psów, jak i właściciela. Dla psów dużych ras warto wybierać smycze z szerokiej taśmy, w ten sposób są one bardziej wytrzymałe i odporne na szarpnięcie dużego zwierzęcia.

Smycz i obroża są bardzo ważne podczas każdego spaceru. W przypadku psów dużych ras odgrywają one niezwykle istotną rolę. Przede wszystkim powinny zapewnić komfort i bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Wybierając produkty wysokiej jakości, odpowiednio dopasowane do zwierzęcia, masz pewność, że zapanujesz nad psem podczas każdej przechadzki. Obrożę dopasuj do obwodu szyi zwierzęcia. Prawidłowo dobrane akcesoria to klucz do sukcesu podczas każdego spaceru. Dlatego też ich odpowiednie dopasowanie jest takie ważne zarówno dla psa, jak i właściciela. Warto zwrócić uwagę na to, że dla psów dużych ras są przeznaczone specjalne akcesoria, ułatwiające kontrolę nad nimi w każdej sytuacji, niezależnie od otoczenia.

Tags: