Aby nasze mieszkanie uzyskało przytulny klimat, musimy zadbać o kilka niezbędnych aspektów. Przede wszystkim sprawmy, aby było tam jak najbardziej wygodnie. Taki klimat tworzą nam przede wszystkim tekstylia. Duża ilość mięciutkich poduszek na kanapach zachęca nas, żeby wygodnie usiąść i odpocząć. Warto zadbać również o pozostawienie w dogodnym miejscu miękkich kocy. Przytulny koc nawet nowoczesne wnętrze potrafi zamienić w swojską oazę komfortu.

Wybór cieplejszych kolorów sprawia, że salon staje się również cieplejszy wizualnie. Warto również, zaopatrzyć się w miękki dywan, który sprawia, że mamy ochotę zrzucić buty i zrelaksować się leżąc na kanapie z ulubioną książką. Bardzo ważnym elementem staje się również oświetlenie w salonie. Do wyboru mamy mnóstwo różnych rozwiązań. Możemy tradycyjnie porozstawiać wszędzie świece, które ocieplą nam każde wnętrze.

Możemy również zadbać o oświetlenie punktowe w postaci kinkietów czy lamp podłogowych, które nie dadzą nam tyle światła co oświetlenie główne, a nadadzą jedynie delikatne akcenty świetlne. Ciekawym rozwiązanie są również nowe na rynku żarówki typu Flame. Są to Ledowe żarówki imitujące płomień. Żarówka jest oświetleniem typowo dekoracyjny. Emituje ona bardzo ciepłe światło 1300K o kącie świecenia na poziomie 300st. Żarówka pracować może w 3 różnych trybach więc sami dopasowujemy sobie taki który odpowiada naszym oczekiwaniom.

Do dyspozycji mamy stały w którym świeci ona ciągle i emituje stale ciepłe światło, tryb powoli zmieniającego się światła rozjaśniającego i zaciemniającego i tryb najbardziej przypominający palący się płomień-efekt migotania płomienia świecy. Zmiana trybu pracy żarówki odbywa się poprzez szybkie włączenie i wyłączenie żarówki. Jest ona świetną alternatywą dla prawdziwego ognia, a jej dodatkowym atutem jest to, iż nie musimy martwić się, iż niechcący zaprószymy ogień w pomieszczeniu.

Tags: