nawozy do roślinWiele gmin, już teraz dąży do ograniczenia wielkości utylizowanych śmieci przez co zachęca ich do segregacji a utylizacje odpadów organicznych wspiera w postaci dotacji na kompostowniki ogrodowe. Weźmy pod uwagę, czy lepszy będzie dla nas model wykonany plastiku czy może impregnowany i pokryte na przykład drewnem sosnowym. To wszystko powinniśmy ustalić już przed zakupem, na pewno produkt taki powinien nam służyć na lata, bez wątpienia jego długa żywotność to zasadnicza cecha.

Odwiedzając nawozy sklep znajdziemy bez problemów ekokompostowniki. Przede wszystkim ich ważną zaletą jest przyśpieszanie kompostowania. Zamknięta forma sprawia, że izoluje on materiał, który rozkłada się wewnątrz i zarazem podtrzymuje wysoką temperaturę, która wytwarza się w kompoście. Ogranicza również parowanie wody z biomasy co sprzyja utrzymaniu względnie stałej wilgotności. Ma dodatkowo system szczelin przewietrzających co wraz z regulacją przepływu powietrza w klapie poprawia i to w bardzo znaczący sposób napowietrzenie kompostu. Wszystkie te cechy pokazują, że kompostowanie przebiega tutaj w bardzo optymalnych warunkach.

Nie trzeba czekać zatem, na przekompostowanie 3 lata i więcej a możemy gotowy kompost uzyskać, nawet już po 4 miesiącach. Kompostownik, jeśli chodzi o nawozy do roślin jest przydatny i bardzo ładnie prezentuje się w każdym ogrodzie. Mogą także przyspieszyć kompostowanie i to znacznie, nawet po 4-5 miesiącach powinniśmy otrzymać zamierzony efekt. Kompostownik zachowuje swoje parametry nawet przy bardzo wysokich ujemnych temperaturach. Sprzyja temu odpowiednia miękkość tego tworzywa.

Tags: