Zestaw startowy do hybryd, czyli stylizacji paznokci hybrydowych, jest niezbędny dla profesjonalnych stylistek paznokci oraz osób chcących samodzielnie wykonywać taki manicure. Obejmuje on wiele elementów, które pozwalają na profesjonalne i trwałe efekty.

Co znajduje się w zestawie startowym do hybryd?

Lampa UV lub LED. Lampa jest kluczowym elementem zestawu startowego do hybryd, ponieważ służy do utwardzania lakierów hybrydowych. Do wyboru są lampy UV i LED, które różnią się czasem utwardzania i technologią.

Baza i top coat. Baza jest pierwszą warstwą na paznokciach, która zapewnia przyczepność lakieru hybrydowego, a top coat to warstwa zabezpieczająca i nadająca efekt lustrzanego połysku.

Lakiery hybrydowe. Zestaw zwykle zawiera kilka kolorów lakierów hybrydowych, dzięki którym można tworzyć różne wzory i efekty na paznokciach. Można też dokupić inne, tworząc własną kolekcję i dobierając kolory w zależności od preferencji i okazji.

Płyn do zmywania lakieru hybrydowego. Ten płyn jest niezbędny do usuwania hybrydowego manicure, gdy chcemy go zmienić lub odświeżyć. Jest niezbędny, jeśli nie usuwasz hybrydy frezarką.

Przyrządy do pielęgnacji paznokci. W zestawie mogą się znaleźć pilniki, bloczki polerskie, cążki do skórek i inne elementy.

Frezarka do paznokci. Jest to wielofunkcyjne narzędzie, które jest często stosowane w salonach kosmetycznych i przez profesjonalistki do pielęgnacji paznokci. Zwykle jest częścią zestawu startowego dla hybryd, ale można dokupić bardziej wydajną frezarkę dodatkowo. Frezarki do paznokci są wyposażone w różne końcówki lub frezy, które można wymieniać w zależności od potrzeb. Są m.in. frezy do polerowania, do usuwania skórek, do skracania i nadawania paznokciom kształtu.

Akcesoria do zdobienia. Niektóre zestawy startowe zawierają również drobne akcesoria do zdobienia paznokci, takie jak naklejki, kamyki, folie, czy pędzelki do malowania, a także biżuterię na paznokcie.

Hybrydy dla alergików

Dostępne są też specjalne produkty, które są bardziej przyjazne dla osób o wrażliwej skórze lub podatnej na alergie są to tak zwane hybrydy dla alergików. Warto wybrać produkty, które są hipoalergiczne i nie zawierają substancji drażniących lub alergizujących, takich jak formaldehyd, toluen czy DBP (dibutylftalan). Co więcej, wybrane marki oferują produkty bezwonne, co może być korzystne dla osób wrażliwych na zapachy.

Dla alergików wybór delikatnego manicure może być dobrym pomysłem, ponieważ umożliwia on utrzymanie pięknego manicure, który jest trwały i łatwy do utrzymania, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Jeśli zależy Ci na hybrydzie, sięgaj po lakiery hybrydowe, które są nieinwazyjne dla płytki paznokcia i łagodne.