Coraz popularniejszym zwyczajem na polskich weselach staje się wręczanie przez parę młodą gościom weselnym drobnych podarunków na zakończenie przyjęcia. Nowożeńcy chcą w ten sposób podziękować za obecność, poświęcony im czas i otrzymane prezenty.

Słodycze ślubne 

Do lamusa odchodzi już jednak raczej rozdawanie weselnej wódki i pozostałych po przyjęciu ciast czy innego jedzenia. Młodzi starają się natomiast przygotować coś specjalnego, eleganckiego i zaplanowanego specjalnie z myślą o gościach. A ponieważ słodkie upominki nigdy nie wyjdą z mody, coraz popularniejsze stają się w tym zakresie słodycze ślubne – superslodycze.pl 

Czym są? Przygotowanymi specjalnie na zamówienie młodych łakociami, często spersonalizowanymi i robionymi według indywidualnego projektu. Zdarzają się na przykład czekoladowe cukierki w kolorowych polewach (kolor można wybrać i dopasować go do całej kolorystyki oprawy wesela), czasem z nadrukowanymi podobiznami nowożeńców, ich imionami lub inicjałami i na przykład datą wesela. Mogą być to też klasyczne slodycze – najczęściej cukierki lub pralinki – zapakowane w szczególne, ozdobne opakowanie (na przykład ze zdjęciem młodej pary lub jakimś przygotowanym na tę okazje napisem).

Oczywiście takie słodycze weselne mogą być wykorzystywane nie tylko jako prezenty dla gości. Pięknie prezentują się także podczas samego wesela, serwowane w ozdobnych naczyniach i wyeksponowane w ramach tzw. „słodkiego stołu”. Dzięki nim przyjęcie nabiera bardziej osobistego charakteru, co z pewnością zauważą i docenią weselni goście.