Kiedy stajemy w obliczu urządzania pokoju dla niemowlaka bardzo często nie do końca wiemy, jak się w ogóle do tego zabrać. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dziecko na początku swojego życia ma zupełnie inne potrzeby niż kilkuletni maluch. Największą trudność z wyżej wspomnianą czynnością mają młodzi rodzice, dla których jest to debiut w rodzicielstwie. W związku z tym powiemy sobie, czego nie powinno zabraknąć w pokoju niemowlaka.

Prześcieradła dla dzieci 

Przede wszystkim powinniśmy wyposażyć pokój w łóżeczko z przewijakiem, a także odpowiednią pościel. Pamiętajmy o tym, że skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, w związku z czym warto by było za odpowiednie kryterium wyboru przyjąć materiał, z jakiego wyżej wymieniona została wykonana. Prześcieradła dla dzieci wykonywane są zarówno z materiału frotte, ale również i bawełnianego. Jeżeli jednak mamy wybór, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla nowonarodzonego dziecka będzie bawełniane prześcieradło dla niemowlaka . To samo dotyczy pościeli. Im jest ona bardziej delikatna, tym większą mamy pewność, że nie podrażni skóry naszego milusińskiego. Nie zapomnijmy również o powieszeniu nad łóżeczkiem lampki nocnej, która pozwoli dziecku poczuć się bezpiecznym w nocy. Jeżeli maluch ma oddzielny pokój, warto zadbać o elektroniczną nianię, która w kryzysowej sytuacji poinformuje rodziców o tym, że coś się dzieje z maleństwem.

Pamiętajmy o tym, że aranżując pokój dla niemowlaka, nie przesadzajmy z ilością rzeczy, które na początkowym etapie mogą okazać się zbyteczne.